Racocki Klub Jeździecki zaprasza na zawody

W najbliższy weekend w Racocie odbędzie się Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), który jest dyscypliną olimpijską. Przewidziane są atrakcje dla całych rodzin.

Zawody obejmują trzy próby: ujeżdżenia, próby terenowej (tzw.crossu) i skoków. Na wynik końcowy składa się suma punktów karnych ze wszystkich trzech prób.

Na zawodach spodziewamy jest start około 160 koni z całej Polski, a rozegrane zostaną one w czterech klasach (kolejność od najłatwiejszej do najtrudniejszej). W Racocie będzie można zobaczyć większość zawodników krajowej czołówki i członków Kadry Narodowej (m.in. Pawła Spisaka, Pawła Warszawskiego, Kamila Rajnerta, Mariusza Kleniuka). Ponadto zgłosili się również zawodnicy z Czech, a także a po raz pierwszy z Niemiec.

Wśród startujących  nie zabraknie oczywiście reprezentantów Racockiego Klubu Jeździeckiego, a będą to m.in. Aleksandra Malicka, Weronika Mikołajczak, Anna Przysada, Aleksandra Wicenciak, Zuza Polcyn.

Od kilku lat, dwukrotnie w sezonie,  Racocki Klub Jeździecki i Stadnina Koni „Racot” organizują Krajowe Zawody w WKKW. Podobnie będzie w tym roku. Pierwsze zawody odbędą  się w dniach 11-12 maja, drugie w terminie 31 sierpnia-1 września. Te najbliższe mają również rangę Eliminacji Pucharu Polski.

Organizatorzy zachęcają do kibicowania, wstęp jest bezpłatny. Na gości czekać będą stoiska gastronomiczne, a na najmłodszych miasteczko zabaw.

Program zawodów:
– 11 maja (sobota), od godz. 9.00 – ujeżdżenie i skoki
– 12 maja (niedziela), od godz. 9.00 – próba terenowa