Puszki z Kościana odebrała mama Zuzi

Przez kilka miesięcy w różnych punktach handlowych Kościana stało łącznie kilkadziesiąt puszek do których klienci mogli wrzucać datki na Zuzię Sulecką chorującą na SMA. W czwartek mama Zuzi odebrała zapełnione puszki.

Łącznie w Kościanie i okolicach były 63 puszki, które w lutym przekazała na ręce wolontariusza Grzegorza Kozaka mama Zuzi – Lidia Wolna. Wspólnie objechali różne punkty w Kościanie zostawiając puszki.

Po pięciu miesiącach przyszedł czas na podsumowanie akcji, a wypełnione puszki odebrała pani Lidia. Niektóre z nich udało się zapełnić już wcześniej, a jeżeli taka sytuacja miała miejsce, pieniądze były od razu komisyjnie przeliczane i wpłacane na konto Zuzi: www.siepomaga.pl/zuzia.

Puszki, które zostały teraz zabrane i trafiły do Smogorzewa w powiecie gostyńskim, gdzie mieszka Zuzia wraz z rodziną, zostaną teraz oczywiście przeliczone, a pełna kwota zostanie wpłacona na konto. – Jeżeli będzie taka potrzeba, puste puszki ponownie wrócą do Kościana na kilka tygodni w sierpniu. Na szczęście jednak cała zbiórka zmierza w końcu do finału i wszyscy głęboko wierzymy, że uda się zebrać wymaganą kwotę do końca wakacji. Nie można jednak zwalniać tempa, by mogło to nastąpićtłumaczy wolontariusz Grzegorz Kozak.

Do zebrania wymaganej kwoty brakuje jeszcze ponad 1,7 mln zł. Ta kwota prawdopodobnie lada moment się zmniejszy z powodu obniżenia do zera stawki podatku VAT, która jest w tej chwili doliczana do zbiórki. Nadal pozostanie jednak jeszcze do zebrania około 1 mln zł, a to przecież wciąż ogromna suma. Dlatego cały czas potrzebna jest mobilizacja: www.siepomaga.pl/zuzia, www.facebook.com/Zuzia-kontra-SMA.