Punkt Szczepień Powszechnych od poniedziałku w szpitalu

26 kwietnia w kościańskim szpitalu uruchomiony zostanie Punkt Szczepień Powszechnych, który będzie się znajdował w pomieszczeniach po dawnym bufecie.

Kościan. Szczepienia w szpitalu

O przygotowaniach do powstania punktu informowaliśmy m.in. w artykule: Postępy przy tworzeniu nowego punktu szczepień w szpitalu

Na szczepienia przeciw Covid-19 w tym punkcie zapisywane będą osoby z aktywnymi e-skierowaniami, które wydawane są przez centralną e-rejestrację. Dodatkowo będzie można zapisywać się także telefonicznie, dzwoniąc pod numer 65 525 04 48. Rejestracja telefoniczna będzie możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00. Osobista rejestracja bezpośrednio na miejscu nie będzie możliwa.

Zarejestrowana osoba otrzyma informację o terminie szczepienia. Personel szpitala prosi o przestrzeganie wyznaczonych terminów i – jeśli to możliwe – przychodzenie na szczepienie bez osób towarzyszących. W przypadku braku możliwości zgłoszenia się na szczepienie w wyznaczonym terminie, osoba zarejestrowana ma obowiązek powiadomić o tym punkt szczepień z wyprzedzeniem.

Nowy Punkt Szczepień Powszechnych obsługiwany będzie przez personel medyczny szpitala. Ze względów bezpieczeństwa pacjentów lokalizacja punktu oraz obsługujący go personel w ocenie starosty Henryka Bartoszewskiego to najlepsze rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo szczepionych. Koszty przygotowania i organizacji tego punktu sfinansował samorząd Powiatu Kościańskiego.

Przypomnijmy, że na terenie kościańskiego szpitala od 4 stycznia działa również Populacyjny Punkt Szczepień, w którym również prowadzone są szczepienia.