Puchar Kościana w wędkarstwie karpiowym [ZDJĘCIA]

Za nami szósta edycja największej imprezy dla środowiska karpiowego w powiecie kościańskim. Odbyła się ona w dniach 25-28 sierpnia, a zorganizował ją Kościański Klub Karpiowy Pride of Carp.

Puchar Kościana w łowieniu ryb odbył się na łowisku Jerzyn koło Pobiedzisk. Jednocześnie po raz pierwszy rozegrano Konfrontację Karpiową, którą kościański klub zorganizował wraz ze sklepem wędkarskim leszcz.pl.

Do rywalizacji stanęło 18 drużyn, głównie dwuosobowych. Dominowały drużyny męskie, ale znalazło się również kilka pań. A zawodnicy byli nie tylko z naszego powiatu, ale z całej Wielkopolski, a nawet z Torunia i Łodzi. Złowiono bardzo wiele ryb, choć do klasyfikacji zaliczano karpie i amury ważące powyżej 3 kilogramów. Łączna waga zaliczonych ryb osiągnęła niemal 315 kilogramów, w tym udało się złowić kilka sztuk o wadze powyżej 10 kg.

Podczas zawodów panowała wspaniała atmosfera. – Co roku dokładamy starań, aby impreza odbyła się na jak najwyższym poziomie. Wykonaliśmy wraz z naszym składem sędziowskim ogrom pracy, ale jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani – podkreśla Daniel Gidaszewski, jeden z organizatorów zawodów.

Pierwsze miejsce wywalczyli Kamil Pokorski i Patryk Kornowicz, którzy złowili ryby o łącznej wadze 40,07 kg. Na drugim miejscu znaleźli się Przemysław Koza i Marcin Mendus z wagą 35,91 kg, a na trzecim Damian Ławniczak i Piotr Łażewski z wynikiem 35,21 kg. Jako pierwszy rybę złowił Damian Ludwiczak, a był to karp o wadze 9,79 kg. Z kolei największą rybę zawodów, którą był to karp o wadze 15,64 kg złowił Piotr Łażewski. Dla najlepszych drużyn przygotowano puchary i nagrody od sponsorów, w tym także gadżety z logo Kościana. Gratulacje zawodnikom składał m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Dawid Olejniczak.

Fot. Organizatorzy