Publiczność kolędowania z Pectusem pomogła potrzebującym [ZDJĘCIA]

Ponad 7 tys. zł udało się zebrać podczas trwania dwóch koncertów kolędowych zespołu Pectus w kościańskiej farze. Za zebrane pieniądze już zostały zakupione i podarowane przedmioty dla potrzebujących mieszkańców Kościana.

Organizowane od kilkunastu lat przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Wielkopolskie Kolędowanie z Gwiazdami zawsze miało na celu zapewnić wzniosłą rozrywkę, jak również pomagać. Nie inaczej było w tym roku. Jednak o ile w poprzednich latach pieniądze uzbierane podczas koncertów były przeznaczone dla dzieci z naszego powiatu, tym razem zdecydowano się przeznaczyć je na pomoc dla ubogich seniorów i osób samotnych będących pod opieką kościańskiego oddziału Caritas działającego przy parafii farnej.

Zebrana podczas koncertów w kościele kwota wyniosła dokładnie 7.147,08 zł i 10 eurocentów. Za te pieniądze plus dodatkowo uzupełnione z konta Stowarzyszenia zakupiono 3 lodówki, kuchenkę, pralkę, kuchenki mikrofalowe, drobny sprzęt i przedmioty AGD, a także zabawki, artykuły higieniczne, a nawet buty zimowe. Zakupy przez Świętego Mikołaja wraz z ekipą z Krainy Bajek zostały  zrobione jeszcze przed Świętami i w części przekazane od razu potrzebującym. Sprzęt AGD trafił z kolei do beneficjentów akcji w poświąteczny poniedziałek.

Nasza relacja z kolędowania z zespołem Pectus: Wielkopolskie kolędowanie z grupą Pectus [ZDJĘCIA]

Fot. Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko