Przystanek autobusowy w kształcie bramki?

O to, by będącej w złym stanie wiacie przystankowej przy ul. Śmigielskiej w Kościanie nadać kształt bramki do piłki ręcznej i kolorystykę w barwach klubu zaapelował do burmistrza radny Łukasz Naglik. Burmistrz odpowiedział.

Stara wiata była ulubionym miejscem do przesiadywania przez zwolenników alkoholu. Może teraz to się zmieni i faktycznie będzie służyć podróżującym oczekującym na autobus.

Jak zauważył radny Naglik w swym piśmie skierowanym do burmistrza, powybijane szyby i porysowane ściany przystankowej wiaty nie stanowią najlepszej wizytówki naszego miasta. ­– Proponuję, aby wiacie nadać kształt bramki do piłki ręcznej i kolorystykę w barwach klubu „Tęcza” Kościan. Przystanek znajduje się bowiem w niedalekim sąsiedztwie hali sportowej Zespołu Szkół im. F. Ratajczaka, gdzie swoje mecze rozgrywają szczypiorniści argumentuje w piśmie Łukasz Naglik. List kończy pytaniem, czy w przyszłorocznym budżecie jest możliwość zabezpieczenia środków na taką inwestycję.

Burmistrz Piotr Ruszkiewicz w odpowiedzi zgodził się z radnym, że wiata przystankowa jest w złym stanie. Jak jednak zauważa, obiekt został zamontowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie, który pełni rolę zarządcy ul. Śmigielskiej.

Nie oznacza to jednak, że burmistrz sam nie jest zainteresowany remontem bądź wymianą tego obiektu. Jest gotów to uczynić w porozumieniu z powiatem. – Dokonałem rozeznania rynku w zakresie zakupu i montażu wiaty w kształcie bramki. Porównując koszty zakupu wiaty standardowej i personalizowanej różnice są znaczące – koszt wiaty standardowej to około 3800 zł, personalizowanej 25 tys. złodpowiada burmistrz Ruszkiewicz.

Dodaje, że biorąc pod uwagę inne pilne wydatki miasta, drastyczny spadek dochodów miasta oraz wysoką cenę wiaty w kształcie bramki, nie ma możliwości uwzględnienia zakupu takiej bramki w przyszłorocznym budżecie. Burmistrz rozważa jednak remont istniejącej wiaty lub jej wymianę i nadanie jej barw klubowych.