Przystań w Racocie wzbogaciła się o nowe elementy [ZDJĘCIA]

Przystań Oaza umiejscowiona nad stawem w Racocie zyskała w ostatnich dniach nowy chodnik prowadzący do przystani oraz samoobsługowy serwis naprawy rowerów. Ten urokliwy zakątek ciągle zyskuje na atrakcyjności.

Przystań Oaza Racot

Położona na skraju miejscowości, za pałacem, w kierunku dróg na Słonin i Wyskoć  przystań Oaza to atrakcyjne miejsce nie tylko dla mieszkańców Racotu, ale i całego powiatu, szczególnie rowerzystów.

Dzięki inwencji racocian w miejscu tym, jak i w całej wsi co chwilę pojawia się coś nowego. Ostatnią nowością jest chodnik z kostki brukowej doprowadzający bezpośrednio do tego miejsca. Jest on bardzo przydatny, ponieważ dość często użytkowana przez samochody droga, powodowała niebezpieczeństwo dla pieszych poruszających się poboczem. Teraz bezpiecznie i wygodnie mogą dojść do Oazy. Inwestycję wartą nieco ponad 1000 zł sfinansowano z funduszu sołeckiego. – Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD”, czyli to samo, które przebudowywało oddaną właśnie do użytku drogę z Racotu do Wyskoci. Nie trzeba było więc szukać nowego wykonawcy, a ten wykonał prace z jednym razem – wyjaśnia Mirosław Duda, zastępca gminy Kościan.

Drugą, przydatną nowością jest jeden z pierwszych na terenie powiatu kościańskiego samoobsługowy serwis naprawy rowerów. Pomysłodawcą powstałej stacji jest Jarosław Donaj, sołtys Racotu, który wraz Jackiem Koniecznym wykonali projekt, a firma Kon-Wis z Kiełczewa zrealizowała zadanie. Stacja została wyposażona w zestaw kluczy naprawczych oraz pompkę. Całość została zamontowana w zamkniętych szafkach chroniących narzędzia przed warunkami atmosferycznymi.

Na tym nie koniec, zapowiadane są jeszcze kolejne elementy w tym miejscu, które szczególnie pięknie prezentuje się w słonecznej, jesiennej aurze.

Zobacz także:
Nad przystanią w Racocie powstało miejsce dla ptaków
Mieszkańcy Racotu ustawili 9-metrowy słup dla bocianów