Przewrócona ciężarówka na S5 – problemy z podniesieniem pojazdu

Droga cały czas jest nieprzejezdna. Kościańska policja apeluje o cierpliwość i dostosowanie się do zorganizowanych objazdów, które są prowadzone przez Śmigiel.

Wywróca ciężarówka na S5

Na razie nie wiadomo co było przyczyną porannego przewrócenia się tira, policja bada okoliczności zdarzenia.

Kierujący zestawem pojazdów, to jest ciągnikiem siodłowym man wraz z naczepą, 62-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego na prostym odcinku drogi S5 na wysokości pomiędzy węzłem Śmigiel Północ – Śmigiel Południe jadąc w kierunku Wrocławia uderzył w bariery odgradzające drogi i zablokował oba kierunki jazdy – relacjonuje Izabela Czerwińska, rzecznik prasowy KPP Kościan.

Na miejscu w tej chwili pracują służby drogowe. Jak informuje policja, były już próby podnoszenia zestawu pojazdów, ale są one utrudnione, bo w naczepie znajdował się towar w postaci kilkudziesięciu ton bananów. Musiano wezwać dodatkowy podnośnik, bo sprzęt, który był początkowo na miejscu okazał się niewystarczający. Trudno powiedzieć, czy będzie podjęta decyzja o rozładowaniu towaru, bo decyzje zapadają na bieżąco.

Droga w obu kierunkach w tej chwili jest zablokowana i jak informuje policja potrwa to dłużej niż do godzin południowych. Prawdopodobnie więc, jak informowaliśmy wcześniej, udrożnienie może nastąpić koło godz. 14.00, ale utrudnienia mogą potrwać jeszcze dłużej.

Fot. Karol Schmidt, KPP Kościan