Przejścia chwilowo nie ma

W związku z dodatkowym wzmocnieniem, które pojawiło się pod mostem na krajowej piątce ścieżka prowadząca z Parku Miejskiego w stronę Kiełczewa została zamknięta.

remonty_ulicKilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczęła przeprowadzać prace remontowe pod mostem i ogrodziła teren uniemożliwiając pieszym i rowerzystom korzystanie z przejścia. Ta sytuacja wzbudziła niepokój ze strony kościańskiego magistratu, który nie został poinformowany o planowanych pracach i ich celowości. – Po naszej interwencji w GDDKiA uzyskaliśmy odpowiedź, że doszło do tymczasowego wzmocnienia mostu, by mógł on udźwignąć transport kilku elementów turbin wiatrowych – wyjaśnia wiceburmistrz Maciej Kasprzak. – To prywatny inwestor wnioskował o umocnienie mostu w związku z planowaną przez niego inwestycją.

Generalna Dyrekcja wyraziła na to zgodę i przystąpiła do prac. Urząd Miasta otrzymał gwarancję, iż konstrukcja znajdująca się pod mostem jest tymczasowa i ma zniknąć najpóźniej do 10 sierpnia, a być może uda się zdemontować ją wcześniej. – Otrzymaliśmy również zapewnienie, że jeśli w przyszłości będą planowane podobne zabiegi, zostaniemy o tym wcześniej poinformowani – podkreśla wiceburmistrz. – Zdajemy sobie sprawę, że jest to pewne utrudnienie dla mieszkańców.

Rzeczywiście tak jest. Zaledwie w ciągu kilku minut, kiedy fotografowaliśmy przejście, pojawiło się przy nim dwóch rowerzystów oraz osoba uprawiająca jogging.