Przejazdy pod torami

Od kilku dni przejezdne są drogi pod wiaduktami kolejowymi w Nacławiu i Widziszewie. Wkrótce zamknięta zostanie natomiast Gostyńska w Kościanie.

Prace drogowe w Nacławiu i Widziszewie są jeszcze wykonywane, ale możliwe było już otwarcie dróg pod wiaduktami, by ułatwić życie mieszkańcom.

Mając na względzie mieszkańców, wykonawca robót, czyli firma Torpol zdecydowała również o utrzymaniu ruchu na ul. Gostyńskiej tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Obecnie, jeśli chodzi o zmianę organizacji ruchu w obrębie miasta, zamknięto jedynie ulicę Berwińskiego, która sąsiaduje z przejazdem. Wjazd na tę ulicę jest możliwy tylko do posesji od strony targowiska. Termin zamknięcia Gostyńskiej nie jest jeszcze potwierdzony i może się przesuwać w czasie. – Na obecną chwilę zakładam, że będzie to czerwiec. Do tego czasu sukcesywnie montowane będzie oznakowanie, które obejmie aż 300 znaków, również poza miastem mówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Dopiero w momencie zamykania przejazdu przeprogramowana zostanie natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Poznańskiej z Grodziską i Gostyńską. Dokonanie tego wcześniej spowodowałoby paraliż komunikacyjny.