Przejazd przez gminę Śmigiel dla Oli i Leona [ZDJĘCIA]

Ponad 10 tys. zł udało się zebrać podczas barwnego korowodu samochodów, który przejechał przez kilka miejscowości gminy Śmigiel. Akcję zorganizowano dla małego Leona i jego mamy Oli, która w styczniu uległa wypadkowi.

O 20-letniej Oli i jej chorym synku pisaliśmy w artykule: Strażacy i przyjaciele dla Oli i Leona.

Na Placu targowym w Śmiglu, skąd ruszał korowód, zebrała się spora rzesza różnych pojazdów.Wśród nich były samochody sportowe, zabytkowe, „maluchy”, motocykle i wozy strażackie. Warto podkreślić, że w przejeździe uczestniczyły różne jednostki OSP z gminy Śmigiel, pomimo bardzo pracowitej soboty związanej z licznymi interwencjami w związku z wichurą. Akcję wsparły także osoby spoza gminy Śmigiel. Dodajmy, że wcześniej prowadzonych było kilka licytacji, w których można było zawalczyć o przejazd w korowodzie wewnątrz takich samochodów jak tesla czy fiat 126 p.

Korowód ruszył o godz. 16.00 przemierzając kolejne miejscowości gminy Śmigiel. Konwój pojazdów liczył około 2 kilometrów. Kierowcy zatrzymywali się w poszczególnych miejscowościach zbierając datki do puszki. Finał nastąpił w Starym Bojanowie, skąd pochodzi Ola. Czekał tutaj mały Leoś wraz z bliskimi.

Dzięki zorganizowanej akcji rodzina z pomocą przyjaciół i strażaków zebrała 10 199,04 zł, 7 euro i 42 hrywny. Zbiórka na rzecz Oli i Leona prowadzona jest na: https://zrzutka.pl/cbw588

Fot. Kościan112