Przedszkolaki odwiedziły kościańską komendę [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki z grup Wiewiórki i Biedronki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie odwiedziły w środę Komendę Powiatową Policji w Kościanie. Mali goście wysłuchali kilku bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa i poznali Sierżanta Pyrka.

Policjanci w ramach realizowanych programów profilaktyczno-edukacyjnych cyklicznie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Wizyty najczęściej mają miejsce w szkołach i przedszkolach, ale bywa również, że dzieci odwiedzą funkcjonariuszy w miejscu ich pracy. Tym razem grupa 34 przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Kościanie zawitała w kościańskiej jednostce policji.

Dzieci razem ze swoimi opiekunami zwiedziły budynek komendy i zobaczyły jak wygląda codzienna praca policjantów. Podczas zwiedzania pomieszczenia oficera dyżurnego i jego pomocnika, największe zaciekawienie wzbudziły monitory, na których można było zobaczyć ruch na ulicach Kościana ujęty przez kamery monitoringu miejskiego.

Maluchy zadawały także liczne pytania. Obejrzały również sprzęt, na którym pracują policjanci, ich wyposażenie i umundurowanie. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście radiowozy. Przedszkolaki poznały również maskotkę Wielkopolskiej Policji – Sierżanta Pyrka, do którego mogły się przytulić i przybić mu ,,piątkę”.

Fot. KPP w Kościanie