Przedszkola i żłobki otwarte od poniedziałku

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o obowiązujących obostrzeniach po 18 kwietnia. Generalnie wszystko pozostaje bez zmian, a poluzowania dotyczą jedynie przedszkoli oraz możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Jak powiedział minister Adam Niedzielski, szczyt trzeciej fali epidemii mamy już za sobą. – Apogeum trzeciej fali mieliśmy w poprzednich tygodniach, a teraz przewija się ona przez szpitale. Wprawdzie wczoraj mieliśmy 300 mniej hospitalizacji, ale nie zmienia to faktu, że właśnie teraz najwięcej pacjentów mają szpitalepodkreślał minister Niedzielski.

To właśnie chęć odciążenia infrastruktury szpitalnej jest powodem przedłużenia restrykcji o kolejny tydzień, czyli do niedzieli 25 kwietnia. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki oraz możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia:
– otwarte żłobki i przedszkola
– możliwość uprawiania sportów na otwartym powietrzu: dopuszczalna możliwość uprawiania sportu w obiektach na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób; współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez odpowiedni polski związek sportowy; zajęcia i wydarzenia w ramach sportu zawodowego (tak jak dotychczas)

Co z majówką?

Wyprzedzając pytania dotyczące długiego majowego weekendu minister zaznaczył, że hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja. Plany na wiosenny wypoczynek trzeba zatem odłożyć, chyba, że ktoś ma prywatną możliwość przenocowania.