Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół

To było w zasadzie do przewidzenia, ale dziś oficjalnie zostało potwierdzone. - Przed wakacjami uczniowie nie powrócą już do tradycyjnych zajęć stacjonarnych – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Zdaniem ministra nie miałoby to już teraz, przed końcówką roku szkolnego, większego sensu. Tym bardziej, że wkrótce w szkołach rozpoczną się egzaminy – ósmoklasisty i matura, w efekcie czego pozostałych uczniów i tak czeka przerwa w zajęciach dydaktycznych. Do tego dochodzi wolne od nauki w Boże Ciało.

Podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć na odległość. Cały czas istnieje natomiast możliwość odbywania konsultacji, które będą przeprowadzane do końca zajęć dydaktycznych.

Ponadto minister Piontkowski wyraził nadzieję, że nauczanie całych klas w szkołach będzie możliwe od września.

Przypomnijmy, że zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także zajęcia w klasach 1-3 szkół podstawowych.