Przed nami 5. edycja ChampionMan Duathlon Czempiń

Już w najbliższą sobotę odbędą się zawody duathlonowe w Czempiniu, które są największą tego typu imprezą w Polsce. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach, a poprzedzą ją zawody dziecięce w piątek.

Aż dwa lata trzeba było czekać na jubileuszową edycję tych zawodów. Wszystko oczywiście przez pandemię. Ostatnia edycja odbyła się w maju 2019 r. Kolejną planowano przeprowadzić w maju 2020 r., potem we wrześniu ubiegłego roku. Oba terminy okazały się jednak niemożliwe do zrealizowania z powodu obostrzeń, podobnie jak ten w maju bieżącego roku. Teraz w końcu impreza dojdzie do skutku. – Zaczynamy w piątek zawodami dla dzieci Coccodrillo Champion Kids Duathlon. W sobotę odbędą się zawody sprinterskie, a następnie dystans średni wraz z Mistrzostwami Polski mówi Piotr Lisiecki, organizator zawodów.Na dwóch listach startowych mamy zapisanych ponad 900 osób. Dodatkowo startuje około 300 dzieci, szykują się więc wspaniałe emocje. Zapraszamy wszystkich do kibicowania na trasie, oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego.

Zawody dziecięce i młodzieżowe odbędą się łącznie w 7 kategoriach wiekowych. Ich otwarcie nastąpi w piątek o godz. 15.00, a o 15.30 rozpocznie się pierwszy start. – Już po raz piąty Coccodrillo jest sponsorem tytularnym Champion Kids Duathlon Czempiń. Impreza ta spotyka się z dużym uznaniem rodziców – w tym również naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę jak duże znaczenie ma aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka, dlatego z ogromną przyjemnością wspieramy dzieci i młodzież w odkrywaniu ich sportowych pasji — komentuje Paulina Żaczyk, p.o. kierownika marketingu Coccodrillo.

Z kolei w sobotę dystans sprint (5/20/2,5 km) ruszy już o 8.30. Dekoracja zawodników przewidziana jest na godz. 11.30. O 12.15 zawody zostaną oficjalnie otwarte, a zawodnicy dystansu średniego (10/60/10 km) ruszą do wyścigu o godz. 13.00. Wcześniej rywalizację rozpoczną także osoby niepełnosprawne.

W związku z zawodami należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W piątek zamknięta będzie droga w Czempiniu w kierunku Borowa, a w sobotę droga od Borówka Starego do Donatowa, a w godz. 11.30-18.00 do Błociszewa.