Przebadano ponad 700 osób na koronawirusa

Dobiegają końca badania w mobilnym punkcie pobrań w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w Kościanie. Pierwsze wyniki testów przebadanych osób powinny być znane w piątek.

W czwartek, 23 lipca osób chętnych do poddania się badaniu nie brakowało.

Mobilny punkt pobrań drive-thru oraz walk-thru stacjonował w Kościanie przez trzy dni. Wymaz z gardła był wykonywany bezpłatnie, a większość osób, które skorzystały z tej możliwości zapisało się wcześniej telefonicznie na badanie.

– Zainteresowanie mieszkańców powiatu kościańskiego było porównywalne w stosunku do innych miast województwa wielkopolskiego, gdzie wcześniej były przeprowadzane badania. Do stacji epidemiologicznej  zgłosiły się 722 osoby, które wykazały chęć wykonania badania na obecność SARS-CoV-2 – informuje Jadwiga Kuczma-Napierała, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Testów przeprowadzono jednak prawdopodobnie trochę więcej, ponieważ na badanie można było zgłosić się również bez wcześniejszej rejestracji.

Organizatorem punktu w Kościanie był 124. Batalion Lekkiej Piechoty w Śremie w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu oraz  samorządami powiatu i miasta Kościana. Całym projektem w Wielkopolsce koordynuje natomiast wojewoda wielkopolski.

Fot. Michał Liwerski