Procesja Bożego Ciała w Kościanie [ZDJĘCIA]

Od skweru Jana Pawła II do deptaka na ul. Wrocławskiej przeszła w Kościanie uroczysta procesja z okazji Bożego Ciała. Uczestniczyło w niej mnóstwo mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości.

Procesja z okazji obchodzonej dziś Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanej powszechnie Bożym Ciałem miała tym bardziej znamienny charakter, że odbyła się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Zarówno w ubiegłym, jak w poprzednim roku małe procesje organizowały jedynie poszczególne parafie wokół swoich kościołów. Tym razem mogli się spotkać wszyscy i obchodzić wspólnie uroczystość.

Spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem wiernych. Procesja przy dźwiękach Orkiestry Dętej TON wyruszyła spod figury Serca Pana Jezusa w stronę Al. Kościuszki. Wierni zatrzymywali się przy czterech kolejnych ołtarzach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Trzy z nich umiejscowione były na Al. Kościuszki, a ostatni na początku deptaka na ul. Wrocławskiej. Przy każdym z nich kapłani odczytywali Ewangelię i odbywała się krótka modlitwa. Podczas uroczystości nie zabrakło także typowych elementów czerwcowej katolickiej uroczystości.

Fot. Milena Waldowska