Próbowali ukraść akumulatory. Zostali zatrzymani

Dwóch obywateli Gruzji odpowie za kradzież, której dokonali 18 sierpnia w jednym z kościańskich marketów. Ich łupem padło aż 14 akumulatorów do elektronarzędzi. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Dyżurny kościańskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży akumulatorów w jednym z kościańskich marketów. Skierowany na miejsce patrol zastał na miejscu pracownika ochrony, który pilnował dwóch sprawców. Z jego relacji wynikało, że ujęci mężczyźni z półek sklepowych zabrali akumulatory od elektronarzędzi, a następnie nie płacąc próbowali opuścić teren sklepu. Nie umknęło to uwadze pracownika ochrony sklepu, który ujął mężczyzn i przekazał w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Przy mężczyznach ujawnionych zostało 14 akumulatorów o łącznej wartości 1275 zł.

Sprawcami kradzieży okazali się 32-letni oraz 39-letni mężczyźni pochodzący z Gruzji, od dłuższego czasu przebywający na terenie Polski. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie. Oboje usłyszeli już zarzuty. Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia oraz wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.