Prezentacja Tęczy Kościan przed nowym sezonem [ZDJĘCIA]

W czwartek w Kościańskim Ośrodku Kultury przeprowadzono prezentację I-ligowej drużyny Tęczy Folplast Kościan przed sezonem 2022/2023. Przybyli na nie sponsorzy, kibice i najbliżsi zawodników.

Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz życzył powodzenia szczypiornistom kościańskiego zespołu, a jego kibicom dużo wrażeń i emocji. Prezes zarządu Konrad Tadeusz podkreślił, że w przyszłym roku klub będzie obchodził 50. rocznicę istnienia. Powiedział, że dla rozwoju piłki ręcznej w Kościanie niezbędne jest przywrócenie klas sportowych w szkołach podstawowych.

– Sezon rozpoczynamy 17 września wyjazdowym meczem do Kątów Wrocławskich. Zapraszam na inaugurację sezonu w Kościanie 24 września, o godzinie 19.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kościaniepowiedział Konrad Tadeusz, prezes klubu.

Następnie odbyła się prezentacja sponsorów klubu. Przedstawiono zawodników, którzy znaleźli się w kadrze na najbliższy sezon. Dla szczypiornistów przygotowano krótkie pytania, dzięki którym choć trochę można było poznać ich zainteresowania. Trener Kamil Hanuszczak opowiedział o przygotowaniach do sezonu, które – jak zapewnił – były przepracowane bardzo mocno.

Na fanpage’a Tęczy wpłynęło wiele pytań. Część z nich zadano szczypiornistom podczas czwartkowego spotkania. Odpowiedzi na niektóre z nich wywołały salwy śmiechu. Ponadto najbardziej aktywnym kibicom wręczono klubowe szaliki i karnety. Na koniec był czas na wspólne zdjęcia.

Zdjęcia, tekst: Dariusz Borowski