Prace na Rynku w Kościanie wstrzymał mróz

Roboty stanęły w poniedziałek. Ujemne temperatury uniemożliwiają przeprowadzanie prac przy sieci wodociągowej w obrębie Rynku i ul. Wrocławskiej.

Kościan. Prace na rynku wstrzymał mróz
Fot. Wodociągi Kościańskie

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia robót musiano wstrzymać prace. Dotychczas usunięto kostkę brukową na Wrocławskiej oraz asfalt w części Rynku i rozpoczęto głębokie wykopy, które umożliwią prace podziemne na sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Od początku tego tygodnia zima postanowiła jednak o sobie przypomnieć i wszystko stanęło. Biorąc pod uwagę aktualne prognozy pogody, mróz może utrzymać się nawet do końca miesiąca, więc zastój może potrwać długo. Wznowienie prac będzie mogło nastąpić dopiero przy dodatnich temperaturach.

Niestety zawsze istnieje ryzyko przerwy w pracach przy zimowych inwestycjach. Gdyby remont rozpoczął się terminowo, co miało nastąpić w połowie listopada, z pewnością udałoby się wykonać więcej robót. Jednak kłopoty z uzyskaniem zatwierdzenia zmiany organizacji ruchu przez głównego wykonawcę sprawiły, że prace rozpoczęto z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem.