Prababcie Zuzi na żywo w Dzień Dobry TVN

W czwartkowe przedpołudnie Joanna Sulecka i Krystyna Wolna gościły w studiu telewizji śniadaniowej stacji TVN, gdzie z rąk prowadzącego Filipa Chajzera przyjęły Pozytywkę DDTV – symboliczną nagrodę przyznaną głosami widzów za najlepszy materiał pokazany w lutym.

Historia dwóch prababć zbierających codziennie pieniądze na najdroższy lek świata dla swej ukochanej wnuczki Zuzi chwyciła za serce niejednego widza. O Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim chorującej na SMA pisaliśmy kilkakrotnie (zobacz: Zuzia potrzebuje pomocy Kościana).

Na początku lutego w Dzień Dobry TVN został wyemitowany reportaż o dzielnych prabaciach, które razem mają 145 lat i nie zważając na własne dolegliwości codziennie podejmują trud związany ze zbiórką pieniędzy. O wyemitowanym reportażu pisaliśmy w artykule: Prababcie walczą o Zuzię. Wzruszający reportaż w DDTVN.

Dziś dzielne panie pojawiły się w studiu redakcji TVN, z którego program jest emitowany na żywo. Obie panie były bardzo wzruszone, szczególnie babcia Krysia nie była w stanie powstrzymać łez. – Czasami wnuczka przywozi mi Zuzię i z nią zostaję. Jest takim dzieckiem, które chce pomocy. Na wózku jeździ, rączki jej pracują. Dotychczas paluszki jej się zamykały, teraz już nie – opowiadała przed kamerami łamiącym się głosem Krystyna Wolna. – Na wózku jakoś jeździ, ale nóżki nie funkcjonują. Widzę, że jest coraz gorzej, ona już teraz astmę dostała.

By powstrzymać chorobę i dać szansę dziewczynce na jak najbardziej normalne życie, konieczne jest jak najszybsze podanie leku wartego 9,5 mln zł. Babcie w programie mówiły o uzbieranej dotychczas kwocie niecałych 4 mln zł. Już po emisji programu, tylko przez kilka godzin, kwota urosła do 4 mln 156 tys. zł. Ale to jeszcze nawet nie jest połowa potrzebnej sumy…

Jak zauważyła na antenie Joanna Sulecka, która zbiera pieniądze na ulicach miast do puszki, zbiórka przez obecną sytuację związaną przede wszystkim z wojną na Ukrainie, spowolniła.  Na koniec antenowego wejścia babcie zaapelowały do widzów. – Bardzo bym prosiła o pomoc. Nawet najmniejszą kwotę, która wpłynie. Czy do puszki, czy na konto. Żeby pomóc naszej Zuzi, żeby ratować jej życie – mówiła babcia Asia.

Zbiórka na rzecz Zuzi prowadzona jest poprzez fundację Się Pomaga – www.siepomaga.pl/zuzia

Nagranie wizyty prababć w DDTVN dostępne jest pod linkiem:

https://dziendobry.tvn.pl/nasze-akcje/pozytywki/pozytywka-dzien-dobry-tvn-dla-prababci-krysi-i-asi-ktore-walcza-o-zycie-malej-zuzi-czas-ucieka-a-choroba-ja-przygniata-5656619