Pacjentka z Puszczykowa zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu potwierdza dodatni wyniku testu na obecność koronawirusa u pacjentki ze szpitala w Puszczykowie.

Teraz Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że pacjentka z puszczykowskiego szpitala to 17 osoba zarażona koronawirusem w Polsce. Niestety, jej stan jest ciężki. Chorą wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Kobieta ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora.

Wcześniej informowaliśmy, że szpital zwraca uwagę, iż wynik jest dodatni, ale może być zniekształcony przez to, że pacjentka cierpi na inne dolegliwości, przy których otrzymuje leki immunosupresyjne. Takie lekarstwa mogą zmieniać wynik testu. Pierwsze próbki, które zostały pobrane w szpitalu w Puszczykowie dały wątpliwy wynik – wirus nie został ani potwierdzony, ani wykluczony. W tej sytuacji dzisiaj pobrano kolejne próbki już w szpitalu w Poznaniu, które dały wynik dodatni.

Pewności, czy pacjentka faktycznie została zakażona koronawirusem zatem jeszcze nie było. Kobieta wcześniej nie przebywała za granicą, ale miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch i miała katar.

Z kolei w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu przebywa inna pacjentka, u której występuje podejrzenie wirusa, a kobieta została przewieziona do Poznania również z Puszczykowa.