Pożar w zakładzie produkcyjnym w Przysiece [ZDJĘCIA]

Przed godziną 19.00 wybuchł pożar w zakładzie przemysłowym produkującym wyroby ze stali w Przysiece Polskiej. Ewakuowano cały zakład, ale na szczęście szybko udało się ugasić ogień.

Do pożaru doszło na hali produkcyjnej. Zapaliła się jedna z maszyn filtrowentylacja wypalarki plazmowej. W momencie powstania pożaru w zakładzie przebywało 30 osób. Wszystkie bezpiecznie opuściły teren.

Część pracowników od razu przystąpiła do gaszenia pożaru za pomocą gaśnic. Dzięki temu w momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej ogień już był opanowany. – Strażakom udało się zlokalizować źródło ognia, by już się on nie rozprzestrzeniał. Część elementów wentylacji została rozebrana, żeby wykluczyć możliwość kumulowania się ognia w środkurelacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Z uwagi na gabaryty hali strażacy użyli m.in. podnośnika, by dostać się na dach budynku i sprawdzić, czy dym nie przedostał się do dachu. Na miejscu pracowało łącznie 8 zastępów straży pożarnej – 4 z Komendy Powiatowej PSP Kościan, 2 z OSP Śmigiel, po jednej ze Starego Bojanowa i Czacza. Działania trwały nieco ponad godzinę, po czym jednostki wracały do bazy.

Warto podkreślić, że ogień udało się szybko ugasić, dzięki szybkiej reakcji pracowników zakładu.

Fot. OSP Śmigiel i KP PSP Kościan