Pożar w domu jednorodzinnym w Kobylnikach [ZDJĘCIA]

Do pożaru piwnicy domu, w którym znajdowała się kotłownia doszło we wtorek wcześnie rano. W pomieszczeniu panowało silne zadymienie, na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje budynku.

Kościańscy strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali o godz. 6.12. – Z informacji wynikało, że doszło do pożaru w kotłowni znajdującej się w piwnicy piętrowego budynku. Przed przybyciem służb mieszkańcy opuścili bezpiecznie dom. Wewnątrz kotłowni panowało silne zadymienie, dlatego strażacy weszli do środka zaopatrzeni w środki ochrony dróg oddechowych relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Strażacy prąd wody skierowali na płonące drewno, które było składowane wewnątrz i które zajął ogień. Następnie cały budynek został oddymiony i sprawdzony, czy nie ma zagrożenia na obecność tlenku węgla. Z kolei spalone elementy zostały wyniesione na zewnątrz i dodatkowo zlane wodą.

Łącznie na miejscu działały trzy zastępy PSP z Kościana. Przyczyną pojawienia się ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Fot. Bogdan Ludowicz