Pożar w DELI Park [ZDJĘCIA]

W środę po południu doszło do pożaru w jednym z budynków popularnego DELI Park znajdującego się w miejscowości Trzebaw przy dawnej drodze krajowej nr 5. Na szczęście żywioł został szybko opanowany.

Pożar w Deli Park

Zdarzenie było o tyle niebezpieczne, że w DELI Park znajduje się obecnie Świąteczna Kraina z rozświetlonymi iluminacjami świątecznymi, a także szopką z żywymi zwierzętami. W związku z tym w miejscu tym popołudniami przebywa dużo osób, w tym dzieci.

Pożar wybuchł przed godziną 16.00 w jednym z budynków. – Palił się jeden z budynków o wymiarach około 10 m szerokości 30 m długości. Powierzchnia, która została objęta ogniem to około 150 m kw. – informuje st. kpt. Michał Kucierski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. – W chwili obecnej pożar jest już całkowicie ugaszony. Nikomu nic się nie stało, dwie osoby ewakuowały się ze środka jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Pożar gasiło 11 jednostek straży pożarnej OSP i PSP. Tymczasem park został dziś zamknięty dla odwiedzających. Przypomnijmy, że to już drugi pożar w tym roku, do którego doszło w tym obiekcie. W sierpniu palił się budynek magazynowy. Ogień był spory, walczyło z nim wówczas 20 zastępów straży pożarnej. Początkowo sądzono, że pali się papugarnia, ale na szczęście ogień objął tylko magazyn (zobacz: Trwa akcja gaśnicza pożaru w Trzebawiu).

Fot. Kościan112