Pożar samochodów dostawczych w Nowej Wsi pod Śmiglem [ZDJĘCIA]

We wtorek nad ranem w miejscowości Nowa Wieś, gmina Śmigiel doszło do pożaru dwóch samochodów dostawczych. Pojazdy niemal spłonęły doszczętnie. Trwa ustalanie przyczyn pożaru i okoliczności jego powstania.

Fot. OSP KSRG Śmigiel

Zgłoszenie o pożarze dwóch pojazdów dostawczych w miejscowości Nowa Wieś straż pożarna otrzymała o godzinie 4.52.

Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że palą się dwa samochody dostawcze typu busmówi mł. asp. Dawid Kryś, oficer prasowy KPP Straży Pożarnej w Kościanie.Obydwa pojazdy w chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej były zajęte w całości ogniem. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia samochodów. Ze względu na duże zadymienie musieli pracować w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

W akcji gaśniczej brały udział: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, dwa zastępy OSP Śmigiel i jeden zastęp OSP Czacz.

Na miejsce pożaru przybyła też policja, która przeprowadziła czynności dochodzeniowo-śledcze. Ustalaniem przyczyn pożaru i okolicznościami jego powstania zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Nie można wykluczyć, że było to podpalenie, ale na razie za wcześnie, by to potwierdzić.

Zdjęcia: OSP Śmigiel