Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym [ZDJĘCIA]

Pożar miał miejsce w godzinach popołudniowych w Bruszczewie, w gminie Śmigiel. Pomieszczenie piwniczne piętrowego domu przeznaczone było na kotłownię. W momencie wybuchu pożaru w domu przebywała jedna osoba.

Straż pożarna w Kościanie w piątek około godziny 14.45 otrzymała zgłoszenie o pożarze w piwnicy. Na miejsce zadysponowało 3 zastępy jednostek PSP Kościan oraz po jednej OSP Śmigiel i Stare Bojanowo.

Ogień wydobywał się z pomieszczenia w piwnicy przeznaczonego na kotłownię. W domu panowało silne zadymienie, dlatego strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka. W tym czasie 54-letnia mieszkanka domu, która w nim przebywała, zdążyła bezpiecznie opuścić budynek.

Ogień najprawdopodobniej rozprzestrzenił się od pieca. W jego pobliżu znajdował się opał, który się zapalił oraz składowane opony. To właśnie one były źródłem silnego dymu.

Budynek był wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Na szczęście udało się opanować ogień i nie rozprzestrzenił się on na wyższe kondygnacje domu.

Fot. Kościan112