Pożar kotłowni w Przysiece Polskiej

Do pożaru w budynku biurowym doszło we wtorek rano. Ewakuowano wszystkich pracowników i wezwano straż pożarną. Na szczęście ogień udało się szybko opanować.

Fot. KP PSP Kościan

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze w jednej z firm w Przysiece Polskiej otrzymali o godz. 7.44. – W pomieszczeniu panowało silne zadymienie, dlatego strażacy weszli do środka zaopatrzeni w sprzęt ochronny dróg oddechowych. Podali prąd wody na palące się elementy, a były to kartony, drewno i inne odpady znajdujące się wokół pieca. Nadpaleniu uległy także elementy instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Stopiły się m.in. plastikowe rury, co jednak pomogło, gdyż woda, która się z nich wydostała częściowo ugasiła ogień, a strażacy dogasili pozostałe elementyinformuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP Kościan.

Po stłumieniu ognia przewietrzono pomieszczenie przy pomocy wentylatora, a wszystkie spalone elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i dodatkowo zlano wodą. Strażacy sprawdzili także cały budynek pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla. Nie stwierdziwszy go, zakończyli działania, które trwały około godziny.

W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki PSP Kościan oraz OSP Stare Bojanowo i OSP Czacz. Posiłkowano się również drabiną z Leszna, gdyż ta będąca na wyposażeniu kościańskich strażaków jest aktualnie na przeglądzie.