Powstanie ścieżka zdrowia w parku miejskim

Burmistrz Kościana podpisał umowę na „Budowę ścieżki zdrowia w Parku Miejskim im. Kajetana Morawskiego w Kościanie ETAP I”. Wykonawcą będzie firma Tartak Śrem Ludwik Komorowski.

Urządzenia zostaną zamontowane w tym samym miejscu, w którym przed wieloma laty istniała ścieżka zdrowia.

Przedmiot zamówienia obejmuje: oczyszczenie terenu, roboty pomiarowe wykonane przez geodetę, wykonanie koryta, plantowanie ziemi z wykopu wykonanie placu z maty przerostowej pod urządzeniami oraz wykonanie fundamentu do montażu urządzeń. Na ścieżce zdrowia zamontowane zostaną następujące urządzenia: skacząca belka 3-częściowa, wiszące pętle, lina artystyczna, trampolina, waga do chodzenia, belka do balansowania w formie fali, pieńki skośne, belka do balansowania, lina artystyczna kombinacja, lina 3-wiązkowa, pieńki do balansowania z płytą, pieńki zaokrąglone, labirynt do wspinania, girlanda, trawers linowy, wiszące pachołki, pieńki do balansowania, skaczące belki, drążek 3-cześciowy.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wkrótce mieszkańcy zyskają kolejne miejsce o charakterze sportowo-rekreacyjnym, na którym będą mogli bezpiecznie ćwiczyć i spędzać wolny czasmówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – W kolejnym etapie prac ścieżka zostanie rozbudowana o kolejne urządzenia.