Powstanie budynek przy kompleksie boisk w Starych Oborzyskach

Gmina Kościan rozstrzygnęła przetarg na budowę budynku zaplecza szatniowo-socjalnego przy boiskach sportowych w Starych Oborzyskach. Wartość inwestycji to prawie 3 mln zł.

Obiekt, który ma powstać w pierwszej kolejności będzie służył zawodnikom, ale piętro budynku, dzięki dużej sali, będzie mogło pełnić szerszą rolę na różnego rodzaju spotkania i imprezy dla mieszkańców Starych Oborzysk.

Zgodnie z projektem w budynku na parterze znajdować się będą dwie szatnie dla drużyn piłkarskich wraz z pełnym węzłem sanitarnym. Przewidziano również szatnię dla sędziów. Dodatkowo w skład budynku wchodzić będą: pomieszczenie klubowe, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie porządkowe wraz z kotłownią. Na poziomie parteru budynku zaprojektowano ogólnodostępne toalety dostępne z zewnątrz. Na piętrze znajdzie się duża, otwarta sala, aneks kuchenny i toalety. Projekt uwzględnia  również taras zewnętrzny.

Ciekawostką jest to, że obiekt ma być zasilany pompą ciepła, ale to zadanie nie wchodzi już w skład przetargowego projektu. By pozyskać niezbędną energię do funkcjonowania pompy, planowane jest założenie paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii. Będzie to innowacyjne w gminie rozwiązanie, a pieniądze na ten cel samorząd chce pozyskać z dofinansowania pochodzącego z Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska.

Co do kosztów związanych z budową samego obiektu, gmina również liczy na pozyskanie środków zewnętrznych. – Na razie otrzymaliśmy 120 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Szatnia na medal” – mówi Mirosław Duda, zastępca wójta.Mamy także złożony wniosek do Ministerstwa Sportu, który przeszedł już wstępną selekcję i został dopuszczony do kolejnego etapu. Tutaj liczymy na jedną trzecią dofinansowania.

Budowę obiektu na podstawie rozstrzygniętego przetargu wykona kościańskie Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT za kwotę 2 mln 937 tys. zł.