Powstańcze Biegi Przełajowe 2021 odbędą się

Dobra wiadomość dla wszystkich biegaczy. VI edycja Powstańczych Biegów Przełajowych odbędzie się zgodnie z planem. Cykl składający się z czterech etapów rozpocznie się 10 stycznia.

Po tym jak zrezygnowano w tym roku z organizacji półmaratonu w Kościanie oraz biegów w Widziszewie i Turwi, początek przyszłego roku zapowiada się lepiej dla miłośników biegowej rywalizacji. Samorządy powiatu kościańskiego na początku października podjęły decyzję o organizacji cyklu biegów powstańczych. – Wypracowaliśmy nowy tryb organizacji zawodów, dostosowany do obecnej sytuacji epidemicznej. O szczegółach będziemy informowaćzapowiada zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.

Nowością będzie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kategorii nordic walking. Kijkarze będą rywalizować między sobą na dystansie 5 km. Z kolei bieg przełajowy będzie liczyć tradycyjnie 10 km. Tym razem zawody rozpoczną się od edycji kościańskiej 10 stycznia. Na 24 stycznia zaplanowano z kolei zawody w Czempiniu, 7 lutego w Krzywiniu i 21 lutego w Śmiglu.

Zapisy ruszą pod koniec października na stronie www.aktywny.smigiel.pl.