Powstał plac zabaw przy przedszkolu na Konstytucji [ZDJĘCIA]

Wykonawca zamontował sześć urządzeń na placu zabaw przy budowanym pasywnym przedszkolu samorządowym w Kościanie. Tymczasem wykańczanie przedszkola jeszcze trwa, a prac pozostało sporo.

Jak informuje Urząd Miejski, na placu zabaw wkrótce pojawi się bezpieczna nawierzchnia wokół urządzeń do zabawy. Trwają także prace we wnętrzu obiektu, które będzie stanowiło nową siedzibę dla Samorządowego Przedszkola nr 2 znajdującego się teraz w „baraczkach” przy ul. Moniuszki. Nowy obiekt ma być gotowy na przyjęcie dzieci od 1 września.

Patrząc jednak na zakres prac zewnątrz obiektu, jest ich jeszcze sporo. Na zagospodarowanie czeka cały teren wokół, w tym posadzenie roślinności obejmującej trawnik, drzewa i trawy ozdobne, a także ułożenie chodników. Elewacja zewnętrzna również nie jest jeszcze w pełni gotowa i różni się od tej z wizualizacji. Nie można także zapominać, że zanim w budynku będą mogły pojawić się dzieci, będzie on musiał przejść wszystkie niezbędne odbiory techniczne. Budynek musi być całkowicie bezpieczny.

Przypomnijmy, że budowa obiektu w technologii pasywnej rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku, a więc dokładnie pięć lat temu. Późniejsze kłopoty z wykonawcami, w tym w szczególności z firmą montującą okna sprawiły, że plany budowy obiektu w dwa lata spaliły na panewce. Inwestycja ostatecznie będzie także droższa niż pierwotnie zakładano. W momencie rozpoczęcia budowy szacowano ją na 6 mln zł, a tymczasem w ubiegłym roku władze miasta zapowiedziały, że koszt obiektu wyniesie około 10 mln zł. W nowym przedszkolu będzie miejsce dla 175 przedszkolaków, a także dla 25 maluchów uczęszczających do żłobka.

Fot. UM Kościan