Powstaje sekcja lekkoatletyczna

Do sekcji mogą zapisywać się dzieci w wieku 6-8 lat, które będą szkolić się pod okiem Krzysztofa Szymanowskiego, wyróżniającego się biegacza, a także trenera. Zajęcia będą bezpłatne.

Chcielibyśmy, by nowy stadion lekkoatletyczny żył. Chcemy także, by już od najmłodszych lat zarazić dzieci miłością do lekkiej atletykiprzyznaje burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dlatego miasto postanowiło finansować zajęcia. Będą się one odbywać raz w tygodniu począwszy od czerwca. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na 7 czerwca, o godz. 16.15 na stadionie miejskim.

Po trzymiesięcznym okresie przygotowań, na zakończenie wakacji odbędzie się mityng lekkoatletyczny, podczas którego dzieci zaprezentują to, czego przez ten czas się nauczyły. Miasto zakupi maluchom jednakowe koszulki, a także gadżety, żeby wyróżniały się na zawodach.

Od jakiegoś czasu rodzice dopytywali o zajęcia dla dzieci w tym wieku. Obecnie są prowadzone starsze grupy, ale nie dla takich maluchów. Zajęcia będą opierać się na treningu ogólnorozwojowym i przygotowywać  do wyboru konkretnej dyscypliny w przyszłości – podkreśla burmistrz.