Powstaje Akademia Piłkarska Obry Kościan

W czerwcu ruszyły konkretne prace mające na celu powstanie Akademii dla młodych piłkarzy na bazie istniejącej UKS Czwórki Kościan oraz drużyn młodzieżowych Obry, a współpraca rozpocznie się w sierpniu.

Nowy zarząd Klubu Piłkarskiego Obra 1912 powołany w marcu jako główny cel postawił sobie poprawę jakości szkolenia młodzieży oraz oparcie drużyny seniorów w jeszcze większym stopniu o swoich wychowanków.

Od początku myślano o połączeniu UKS Czwórki Kościan oraz Obry w jedną akademię. Dotychczas młodzi adepci piłki nożnej szkoleni byli w UKS-ie i wraz z osiągnięciem wieku młodzika przekazywani zostawali do Obry Kościan. Wzorowa współpraca pomiędzy klubami dała podwaliny pod całkowicie nowy projekt o nazwie Akademia Piłkarska Obry Kościan.

Współpraca pomiędzy UKS-em a Obrą rozpocznie się od sierpnia, a oficjalnie przejście młodych zawodników z „Czwórki” do Obry nastąpi na przełomie roku 2019/20. Taki proces spowodowany jest wymogami formalnymi oraz umowami dotacyjnymi. Zarówno Obra Kościan jak i UKS Czwórka do końca roku muszą rozliczyć się z dotacji miejskiej na warunkach, na jakich one zostały zawarte, dlatego też oficjalne przejście młodych graczy możliwe jest wraz z końcem roku.

Według wstępnych odpowiedzi udzielonych przez organizatora rozgrywek w naszym regionie, czyli Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, połączenie będzie możliwe.  Koordynatorem grup młodzieżowych zostanie Waldemar Wojtkowiak, który jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem i z młodzieżą pracuje ponad dwadzieścia lat.