Powraca Dyskusyjny Klub Filmowy do Kościana

DKF w Kościanie funkcjonował na początku lat 70. Teraz powraca w nowej odsłonie, a prezentowane filmy będzie omawiać filmoznawca Wiesław Kot.

Dyskusyjny Klub Filmowy działał w kinie „Słowianin” w latach 1972-1973. Teraz poprowadzi go dr Wiesław Kot – filmoznawca, publicysta, wykładowca uniwersytecki poznańskich uczelni.

Pierwsza odsłona DKF-u w najbliższy piątek, a prezentowany i omawiany będzie triller „Obraz pożądania” w reżyserii Giuseppe Capodontiego. W rolach głównych występują m.in. Donald Sutherland i Mick Jagger.

– To jaką formułę przybierze ostatecznie Dyskusyjny Klub Filmowy zależy od publiczności. Podczas jego pierwszej odsłony zaczniemy od około 20-minutowego wykładu podczas którego dr Kot przybliży widzom film i podpowie na co zwrócić uwagę podczas jego oglądania. Następnie odbędzie się seans. Jeżeli widzowie będą mieć chęć, przewidziana jest również dyskusja. Zależy to już jednak od odbiorcówwyjaśnia Dariusz Łukaszewski, dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Propozycja nie jest masowa, a skierowana do osób ceniących ambitne kino i interesujących się nim. Seanse będą odbywać się w nowej sali z wygodnymi krzesłami. Wstęp wolny, ale należy mieć na uwadze, że DKF odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Liczba miejsc jest w związku z tym ograniczona. Miejsca można rezerwować telefoniczne pod numerem: 65 512 05 75.

DKF, 09.07, PIĄTEK, godz. 18.00, wstęp wolny
Film: „Obraz pożądania”