Powiat Kościański na Dniu Polonii w Berlinie [ZDJĘCIA]

7 maja niemiecka Polonia świętowała na placu przy ratuszu w berlińskiej dzielnicy Reinickendorf. W tym roku obchody święta Polonii odbyły się z udziałem samorządów powiatu kościańskiego.

Na placu pod ratuszem słychać było głównie język polski, a na scenie można było usłyszeć i zobaczyć zespoły z Ziemi Kościańskiej. Wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” ze Śmigla, tancerze ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, Zespół Folklorystyczny „Kokorzynianki” z Kokorzyna, chór „Harfa” z Czempinia, Orkiestra Dęta OSP oraz mażoretki z Krzywinia, a także zespół dudziarzy z Kościana. Poza tym na scenie pojawili się takżeu kraiński duet „Swoi”, zespół folklorystyczny „Krakowiacy” z Berlina, Bloody Kishka, Stan Zawieszenia, Iwona & the Crazy Vibes. Gwiazdą wieczoru był cover band Beatlesów – The Postman.

W trakcie wydarzenia na dużym stoisku prezentował się powiat kościański. Odwiedzający festyn mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i inwestycyjną powiatu kościańskiego oraz wszystkich gmin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się torby i kubki z nadrukowaną grafiką przedstawiającą budynek Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Między występami zespołów na scenie odbywały się prezentacje poszczególnych samorządów powiatu, które przedstawiali: Dorota Słowińska – wicestarosta kościański, Magdalena Wróblewska – radna powiatu, Małgorzata Adamczak – burmistrz Śmigla, Mirosław Duda – zastępca wójta gminy Kościan, Sławomir Kaczmarek – radny Rady Miejskiej w Kościanie, Anna Walczak – kierownik biura promocji Urzędu Miejskiego w Kościanie, Maciej Błochowiak – przewodniczy Rady Miejskiej Czempinia. Na wydarzeniu obecny był również senator Wojciech Ziemniak, który zainicjował możliwość prezentacji naszego powiatu. Ponadto samorząd powiatowy promował walory gospodarcze i turystyczne na stoisku obsługiwanym przez Hannę Grabus i Bartosza Jankowskiego z Biura Promocji.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie