Poważne zderzenie trzech aut w Bonikowie [ZDJĘCIA]

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek przed godziną 15.00 na skrzyżowaniu dróg. Trzy kobiety trafiły do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Sołeckiej i Parkowej. Kierujący samochodem dostawczym marki iveco 21-latek z powiatu śremskiego jechał ul. Parkową prosto. Mimo, że nie miał pierwszeństwa przejazdu, kontynuował jazdę nie przepuszczając forda s-max kierowanego przez 35-letnią mieszkankę gminy Czempiń. Kierująca fordem skręcała z kolei po drodze głównej w lewo z ul. Sołeckiej w ul. Parkową. W efekcie bus uderzył w forda, a następnie jeszcze w osobowe mitsubishi kierowane przez 34-latkę z Grodziska Wilekopolskiego. To auto stało na skrzyżowaniu przepuszczając forda.

Uderzenie było na tyle silne, że mitsubishi, wjechał na chodnik, a następnie przejechał przez żywopłot i uderzył w budynek mieszkalny. Z mitsubushi i iveco zaczął wydobywać się dym, dlatego świadkowie zdarzenia użyli gaśnic, by nie doszło do zapalenia się aut.

Łącznie pojazdami podróżowało 5 osób – po 2 w samochodach osobowych i 1 w dostawczym. Do szpitala przetransportowano kierującą i pasażerkę forda oraz kierującą mitsubishi. Po przeprowadzonych badaniach będzie wiadomo, na ile poniesione obrażenia są poważne. Dokładne okoliczności zdarzenia bada kościańska policja.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)