Potrójny jubileusz pryzmatu

Hala sportowa w Starych Oborzyskach przez dwie godziny niedzielnego wieczoru 25 listopada stała się areną dla utalentowanych tancerzy.

Występujący oraz publiczność wspólnie świętowali 15 lat istnienia Pryzmatu w Kościanie, 20 lat istnienia Pryzmatu w Śmiglu, a także 25 lat pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą założycielki szkoły – Aldony Cichockiej.

Podczas gali zaprezentowały się turniejowe grupy Zespołów Tanecznych Pryzmat, soliści, a także grupy taneczne specjalnie stworzone na to wydarzenie (absolwenci, tancerze 30+ oraz zespół zumby), ponadto instruktorzy oraz zaproszeni goście. Łącznie wystąpiło aż 100 artystów dając popis swych umiejętności, którym towarzyszyły niezwykle żywiołowe reakcje publiczności.

Dwugodzinne widowisko wyreżyserowała Agnieszka Ostrowska-Polc, wieloletni instruktor Pryzmatu, a zaprezentowane choreografie przygotowali instruktorzy, czyli Aldona Cichocka, Agnieszka Ostrowska-Polc, Justyna Ostrowska, Dominik Olejnik, Marcin Grygier i Paweł Joniak.

Prezentowane tańce to przede wszystkim hip-hop, taniec współczesny i musicalowy broadway, czyli to, w czym specjalizuje się zespół. W zajęciach Pryzmatu na co dzień biorą udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 12 lat. Tancerze Pryzmatów reprezentują Kościan i Śmigiel na licznych festiwalach. Swe taneczne umiejętności nabywają ćwicząc na parkietach Centrum Kultury w Śmiglu oraz Studia Tańca Time 2 Dance Kościan.

Na finał imprezy zatańczyli wspólnie wszyscy tancerze, a następnie przyszedł czas na życzenia i gratulacje.