Potrącenie pieszego – znamy więcej szczegółów

Potrącony we wtorek 25 lutego mężczyzna na przejściu dla pieszych na ul. Północnej w Kościanie to 68-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Jego hospitalizacja potrwa dłużej niż 7 dni.

Przypomnijmy, że potrącony mężczyzna trafił do szpitala w Puszczykowie. Jego stan tuż po wypadku był poważny, ale najprawdopodobniej nie ma zagrożenia utraty życia.

Biegli wciąż ustalają przyczyny wypadku, jednak policja uczula, że ulica Północna jest w tej chwili wyjątkowo niebezpieczna dla użytkowników ruchu. Przejścia dla pieszych nie są dobrze widoczne po zmroku, a dodatkowo duży ruch, który odbywa się aktualnie na tej drodze wymaga zachowania szczególnej ostrożności zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych.

Zwalniające samochody dojeżdżające do krzywego ronda mogą uśpić czujność pieszych przekonanych, że kierowca poruszający się dość wolno, zdąży zahamować. Z kolei kierowcy powinni szczególnie zwolnić na odcinku pomiędzy wiaduktem a rondem, gdzie są zabudowania i dwa osiedla po obu stronach drogi, dlatego często pojawiają się tam piesi.

Zobacz także:
Potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych w Kościanie