Poszukiwany sprawca niebezpiecznego zdarzenia drogowego

Kościańska policja prowadzi postępowanie dotyczące stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym przez kierującego fordem transitem. Kierowca zjechał na przeciwległy pas, a następnie na chodnik.

Do zdarzenia doszło 22 września około godz. 13.15 na ul. Kościańskiej w Kiełczewie. Policja dysponuje nagraniem, na którym widać jak kierujący dostawczym fordem w pewnym momencie zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i chodnik. Kierowca poruszał się od Bonikowa w kierunku ronda w Kiełczewie. Z naprzeciwka jechały pojazdy, a ich kierowcy mogą mówić o dużym szczęściu, że nie doszło do zderzenia. Chodnik też był na szczęście pusty.

Policja zwraca się do świadków tego zdarzenia, żeby zgłaszali się do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. – Być może któryś kierowca miał w swoim pojeździe kamerkę, która zarejestrowała całe zdarzenieapelują policjanci.

Wszelkie informacje można przekazywać policjantom prowadzącym sprawę pod nr telefonu 47 77 26 227 w godz. 7.30 do 15.30 lub całodobowo do dyżurnego pod numerem 47 77 26 200.