Poszukiwani sprawcy oskórowania zwierząt

W niedzielę w lesie na obrzeżach Śmigla znaleziono rozkładające się zwłoki zwierząt, prawdopodobnie psów. O sprawie informuje kościańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i prosi świadków o jakiekolwiek informacje.

Trzy całkowicie obdarte ze skóry ciała, wielkością i budową przypominające psy myśliwskie/charty (długie ogony, zęby, wielkość). Wyrzucone jak śmieci, bez serca, bez sumienia, w poczuciu całkowitej bezkarności! – informuje TOZ.

Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast skierowano sprawę do odpowiednich służb, w tym policji i powiatowego lekarza weterynarii. – Liczymy, że mimo początkowego braku chęci reakcji, służby te staną na wysokości zadania. Nie pozwolimy, by takie zachowania zostały „zamiecione pod dywan”! Dotyczy to oczywiście wszystkich zwierzątpodkreślają wolontariusze TOZ.

Widoczne na ciałach ślady sugerują urazy spowodowane ostrym narzędziem, strzałem, ewentualnie zębami. Oskórowanie zostało dokonane przez człowieka. Sądząc po wyglądzie, zwłoki leżą tam już dobre kilka dni. Niewykluczone, że zostały uszkodzone dodatkowo przez dzikie zwierzęta.

Członkowie TOZ mają nadzieję, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok zwierząt. Sprawę bada policja, a tymczasem TOZ prosi o jakiekolwiek informacje. Zapewnia anonimowość.

Uwaga! Galeria zawiera drastyczne zdjęcia (fot. FB TOZ)