Poszukiwana nastolatka. Wysiadła z pociągu w Kościanie

Policja poszukuje zaginionej 15-letniej mieszkanki Ostródy. Dziewczynka 5 stycznia, po szkole, kupiła bilet PKP do Wrocławia. Wysiadła na stacji w Kościanie.

AKTUALIZACJA: Dziewczynka została odnaleziona. Jest cała i zdrowa.

Amelia K. ma 15 lat i mieszka w Ostródzie. 5 stycznia wróciła ze szkoły do domu, po czym wyszła po godzinie 14.00. Miała kupić bilet PKP do Wrocławia, a ze stacji w Ostródzie wyjechać pociągiem w kierunku Wrocławia o godz. 15:07. Do stolicy Dolnego Śląska jednak nie dotarła, a wysiadła na stacji w Kościanie.

Od czasu wyjścia z domu nastolatka nie nawiązała kontaktu z rodziną. Przy sobie miała dowód osobisty, legitymację szkolną oraz telefon, jednak bez karty SIM.

Zaginiona ma 158 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma blond włosy, falowane, a długości za ramiona. W nosie nosi kolczyk w kształcie podkowy, na górnym łuku szczęki ma widoczny aparat ortodontyczny.

W dniu zaginięcia była ubrana w bluzę z kapturem i kieszenią na przodzie typu „kangurka” w kolorze musztardowym, czarne spodnie bojówki i czarne sportowe buty. Dziewczynka miała ze sobą czary plecak z logo „karate Ostróda”.

Osoby, które widziały dziewczynkę lub mogą mieć informacje na temat jej pobytu proszone są o kontakt z ostródzką jednostką policji pod numerem tel. 47 732 42 00 lub numerem alarmowym 112.