Postępy prac przy budowie przedszkola na Konstytucji

Rozpoczęły się prace przy wykonywaniu elewacji zewnętrznej budowanego przedszkola przy os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie.

Zamówienie realizowane przez wykonawcę obejmuje nie tylko prace związane z ociepleniem obiektu i wykonaniem elewacji, ale również zagospodarowaniem terenu wokół. W tym ostatnim zakresie zadań do wykonania jest sporo, bo obejmują one wykostkowanie drogi przeciwpożarowej, dojazdu do zaplecza oraz ciągów komunikacyjnych, budowę ogrodzenia wraz z bramami, postawienie wiaty na wózki i rowery, a także montaż urządzeń placu zabaw. Ponadto w ramach zadania ma być posadzona roślinność, w tym wysiane trawniki i łąka kwietna, posadzone drzewa oraz trawy ozdobne.

Na razie wykonawca przystąpił do prac elewacyjnych na północnej części budynku, od strony boiska Orlik. Na realizację zadania ma czas do końca lipca.

Jednocześnie miasto wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące wyposażenia wnętrza przedszkola w meble, a także na wykonanie prac stolarskich obejmujących meble pod zabudowę. Na wyposażenie czeka także kuchnia. Część sprzętu ma zostać przeniesiona ze starego przedszkola przy ul. Moniuszki, ale część będzie trzeba dokupić.

– Czasu jest mało, a pracy jeszcze sporo. Dopełniamy jednak wszelkich starań, by przedszkole udostępnić dzieciom od 1 września – zapewnia wiceburmistrz Kinga Czarnecka.