Postępy prac na Rynku i ulicy Wrocławskiej [ZDJĘCIA]

Trwają prace związane z rewitalizacją Rynku w Kościanie. Rozpoczęto je od robót podziemnych, następnie przyjdzie czas na kolejne kroki realizowanego projektu.

Kościan. Postępy prac na Rynku i ul. Wrocławskiej.

Prace podziemne obejmują przebudowę sieci wodociągowej i sanitarnej, a także badania archeologiczne. By dostać się do podziemia, konieczne było usunięcie kostki brukowej na ul. Wrocławskiej oraz warstwy asfaltu. Zarówno kostka, jak i asfalt zostały zmagazynowane. Kostka, ze względu na swój zabytkowy charakter, zostanie ponownie ułożona już po wykonanych pracach. Z kolei zerwany asfalt będzie przemielony na tzw. pofrez, który jest dobrym materiałem do równania ulic.

Jak zwykle pod ziemią jest wiele niespodzianek, budowlańcy natrafiają na liczne kolizje. Mrozy, z którymi mieliśmy do czynienia, też wstrzymały prace na jakiś czas, ale już ruszyły one pełną parąmówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Równolegle do prac związanych z siecią wodociągową, które wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych ECOBUD Jerzy Marciniak z Czempinia, zespół pod kierownictwem Daniela Franka przeprowadza prace archeologiczne. Badacze natrafili m.in. na drewniane elementy średniowiecznej drogi prowadzącej od Rynku do bramy Głogowskiej.

Zobacz także:
Trwa wymiana sieci wodociągowej na Wrocławskiej

Prezentowane zdjęcia z drona zostały wykonane dwa tygodnie temu (fot. Tomasz Terakowski).