Postępy prac na Placu Wolności

Konstrukcja nowej fontanny już stoi, zwieziono również materiał, który posłuży pod budowę nowych ścieżek na samym placu, jak i w parku za KOK-iem. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nowym oświetleniem.

Przeprowadzane prace odbywają się w ramach kilku postępowań przetargowych i z różnych źródeł dofinansowania. Wykonawcą fontanny jest firma BODIGI Bogumił Palewicz z Wrocławia, która realizuje tę inwestycję za kwotę blisko 966 tys. zł. Środki związane z budową pochodzą z kasy miejskiej.

Z kolei za trwającą obecnie budowę ścieżek na Placu Wolności oraz w Parku KOK odpowiedzialna jest Zakład Robót Ogrodniczych „Spiraea” z Leszna. Inwestycja jest częścią szerokiego projektu rozbudowy Kościańskiego Ośrodka Kultury wraz z otoczeniem. Wartość całego zadania wynosi 6,8 mln zł, z czego 4,3 mln zł pochodzi z unijnej dotacji.

24 czerwca podpisano umowę z ZESTI FOZ Spółka z o. o. na budowę oświetlenia wokół Placu Wolności i części ulicy Nadobrzańskiej w Kościanie. Ta inwestycja jest częścią zadania „Budowa kościańskiego traktu rekreacyjnego etap VIII”. Koszt prac wyniesie ponad 368 tys. zł i obejmie wymianę oświetlenia należącego dotychczas do Enei. Powstanie linia kablowa, słupy wraz z podstawą fundamentową oraz oprawy ledowe. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych. Ponadto przy ścieżkach staną lampy parkowe, takie jak na Wałach Żegockiego.

Planowy termin zakończenia wszystkich prac przewidziany jest na październik.