Postaw na bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy poruszasz się samochodem z dzieckiem po mieście, czy też podróżujesz z nim w dalsze trasy, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. W „Świecie Olka” oferujemy sprawdzone, testowane produkty.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór dziecięcych fotelików samochodowych.

Dla dziecka wycieczka samochodem jest zawsze dużym przeżyciem. Zapewne chcesz, by podróż minęła mu wygodnie, radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie. By to wszystko zapewnić, konieczne jest przewożenie malucha w dobrze dobranym foteliku. Przypomnijmy, że przewożenie w ten sposób dzieci jest obowiązkowe do 150 cm wzrostu bądź do skończenia 12 lat.

Fotelik musi być przede wszystkim bezpieczny. By mieć pewność, że taki na pewno będzie, powinien być wyprodukowany przez renomowanego producenta. Lepiej nie kupować fotelika z drugiej ręki, ponieważ może on być uszkodzony lub niekompletny, nawet jeśli wygląda jak zupełnie nowy. W naszym sklepie dostępne są foteliki renomowanych marek Cybex, Maxi-Cosi i Avionaut. Są one odpowiednio skonstruowane, mają przykładowo skorupę absorbującą siłę uderzenia podczas kolizji. Takie foteliki przechodzą wszelkie testy bezpieczeństwa zanim trafią do sprzedaży. Ponadto są wykonane z wysokiej jakości materiałów, mają regulowany zagłówek, miękkie szelki, co zapewnia dziecku komfortową jazdę

Poza jakością samego fotelika, bardzo ważne jest jego dopasowanie do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka. Foteliki samochodowe dzielą się na pięć grup wagowych z podziałem na wiek. Fotelik należy wymienić na większy, gdy głowa dziecka zaczyna wystawać ponad jego krawędź.
Badania pokazują, że najbezpieczniejsze jest zwrócenie fotelika tyłem do kierunku jazdy. Zaleca się, by w ten sposób przewozić dziecko do 15 miesiąca życia, ale warto robić to jak najdłużej

Kolejna ważna sprawa to prawidłowy montaż. Nawet najbezpieczniejszy fotelik, jeżeli będzie niewłaściwie zamontowany, nie będzie spełniał swojej funkcji. Z tego powodu bardzo ważne jest dopasowanie fotelika do rozmiaru samochodu, tak by montaż był szybki i wygodny. W tym celu najlepiej przyjechać do nas autem, w którym będzie podróżowało dziecko. Przetestujemy wszystko z Tobą, dopasujemy i poinstruujemy co do montażu. Dodajmy, że wybrane modele fotelików wyposażone są w specjalne systemy mocowania.

Przykładowo system ISOFIX składa się z dwóch uchwytów, które znajdują się między siedziskiem a oparciem fotela samochodowego. Co ważne, uchwyty te przymocowane są bezpośrednio do konstrukcji pojazdu, dzięki czemu zapewniają sztywniejsze mocowanie niż przy przypięciu fotelika pasami bezpieczeństwa. Zastosowanie systemu zatrzasków ISOFIX uniemożliwia niewłaściwy montaż fotelika.

Poza samymi fotelikami oferujemy również akcesoria podnoszące komfort podróży. To m.in. podnóżek do fotelika, rogale na kręgi szyjne, trójwymiarowe podkładki. Dla rodziców podróżujących z dzieckiem w pojedynkę polecamy także lusterka wspomagające, które pozwalają obserwować pociechę usadowioną na tylnym siedzeniu podczas jazdy bez konieczności odwracania głowy, co wpływa oczywiście również na bezpieczeństwo.

Zachęcamy do wizyty w naszym sklepie. Tylko w ten sposób można wszystko dokładnie obejrzeć i przetestować przed zakupem.

ŚWIAT OLKA – ARTYKUŁY NIEMOWLĘCE
Kościan, ul Prosta 4a
tel. 886 027 346
Zapraszamy: pon.-pt. 10.00-17.00, sob. 10.00-13.00