Posprzątali Dębiec

35 worków śmieci o pojemności 120 litrów, stare opony, dywan oraz metalowy komin – to bilans akcji sprzątania plaży i przylegającego do niej lasku w Dębcu Nowym.

W akcji, która miała miejsce 25 kwietnia udział wzięło ponad 30 osób. Najliczniejszą grupę ochotników stanowiły dzieci, które zgłosiły się wraz z sołtysami z Januszewa, Osieka, Kurzej Góry, Wławia i Nowego Dębca. Letnisko sprzątali też wędkarze Koła Kościan oraz wójt Andrzej Przybyła, przewodniczący Komisji Oświaty, Spraw Socjalnych, Kultury i Sportu RG Kościan Michał Jaworski, dyrektor OSiR gminy Kościan Mirosław Duda.

Wśród leśnych znalezisk dominowały opakowania po przynętach wędkarskich, szklane i plastikowe butelki, folie budowlane. Nie brakowało również zapakowanych w foliowe worki liści, trawy i gałęzi – z pewnością pochodzących z domków letniskowych.

Organizator akcji, którym była gmina Kościan, ma nadzieję, ze wysprzątany teren utrzyma się w takim stanie jak najdłużej, a amatorzy śmiecenia zastanowią się zanim wyrzucą papierek czy butelkę.