Poseł i senator zachęcają do głosowania na Trzaskowskiego

W czwartek na rynku w Kościanie lokalni politycy, czyli senator Wojciech Ziemniak i poseł Grzegorz Rusiecki wraz ze sztabem wyborczym Koalicji Obywatelskiej rozdawali mieszkańcom materiały wyborcze i zachęcali do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego.

– Dziś jesteśmy na rynku w Kościanie i jeszcze rzutem na taśmę przekonujemy mieszkańców Kościana i okolic do tego, żeby zagłosowali na zmianę na urzędzie prezydenta. Czy to się stanie, tego nie wiemy, ale zrobimy wszystko, by dotrzeć przede wszystkim do tych, którzy nie są zdecydowanimówił senator Wojciech Ziemniak.

Jednocześnie podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że w zasadzie nie wiadomo, jakiego rozstrzygnięcia można się spodziewać. – Wiemy, że Polska jest podzielona. Rozdając ulotki widzimy, że reakcje są pół na pół – tak jak sondaże pokazują, tak jest i w społeczeństwie w Kościaniezauważa Ziemniak.

Zdanie to podziela poseł Grzegorz Rusiecki. – Mamy ostatnie dwa dni kampanii, ale nie zwalniamy, bo każdy głos się liczy. Myślę, że każdy ze sztabów ma świadomość, że w niedzielny wieczór nie ogłosi jeszcze zwycięstwa, ponieważ różnica jest tak nieduża, że będziemy pewnie czekać do oficjalnych wyników – uważa poseł Rusiecki.

Poseł dodał, że liczy na zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej przynajmniej w naszym regionie. Z kolei ostatnie dni kampanii wyborczej mają na celu przede wszystkim pozyskanie głosów od tych, którzy w pierwszej turze poparli innych kandydatów. Elektorat Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego jest już w tej chwili na tyle silny, że nie zmieni zdania. Ponadto chodzi także o głosy osób, które nie poszły do wyborów w pierwszej turze.

Obaj panowie przekonywali, że Rafał Trzaskowski jest gwarantem stabilizacji i niwelowania podziału w społeczeństwie.

Fot. Milena Waldowska