Popołudnie z orkiestrą i mażoretkami na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

Mnóstwo mieszkańców zdecydowało się spędzić słoneczne niedzielne popołudnie 1 maja na Placu Wolności. Główną atrakcją był koncert Orkiestry Dętej OSP Kościan oraz taniec w wykonaniu mażoretek Rytmix.

To był zdecydowanie udany początek maja. Upragniona, słoneczna pogoda idealnie wpasowała się w majówkę. Do tego pierwszą od dwóch lat bez pandemicznych obostrzeń. Kościaniacy ochoczo skorzystali z propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury, jakim był występ orkiestry OSP. Uatrakcyjnieniem dla koncertu przy fontannie były występy mażoretek Rytmix.

Tańczące dziewczyny zaaplikowały widzom taneczne show w różnych grupach wiekowych  – od małych dziewczynek, po dojrzałe kobiety, będące mamami dziewcząt. Publiczność mogła także podziwiać różne układy choreograficzne z użyciem różnych rekwizytów, w tym oczywiście nieodzownej buławy marszowej. Dziewczęta tańczyły zarówno do rytmów wygrywanych przez orkiestrę, jak i do nagranych podkładów muzycznych. Zarówno muzycy, jak i tancerki byli sowicie nagradzani oklaskami.

Choć główną atrakcją popołudnia był oczywiście występ artystyczny, wiele osób korzystało także z innych uroków Placu Wolności. Szczególnie dzieci oblegały plac zabaw wraz z instrumentami ulicznymi oraz oczywiście fontannę. Co odważniejsi zdecydowali się nawet na pierwszą w tym roku kąpiel. Prawdziwe oblężenie przeżywały także budki z lodami, a nastolatki chętnie szalały w skate parku. Ambitni mogli także obejrzeć umiejscowioną po drugiej stronie skweru wystawę okolicznościową zatytułowaną „Polskie symbole narodowe”.

Fot. Milena Waldowska