Ponad 9,5 tys. zł dla Marysi w Kościanie

Podczas sobotniej akcji "Cała Polska dla Marysi", która miała miejsce na Placu Wolności udało się zebrać pokaźną kwotę. Nadal można wrzucać datki do puszek w sklepach na terenie Kościana, jest więc szansa na to, że zebrana kwota przekroczy 10 tys. zł, i to znacznie.

„Cała Polska dla Marysi” to akcja, której inicjatorem jest Bank Żywności Leszno, a ma ona na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Marysi Drożdżyńskiej z Brenna chorującej na SMA1. W Kościanie koordynatorkami akcji są Ewelina Pawlak i Ewelina Lemańska-Fryder.

W minioną sobotę od godz. 10.00 do 16.00 trwała zbiórka z mnóstwem atrakcji, a relację z wydarzenia przedstawialiśmy w artykule: Piknik dla Marysi na Placu Wolności [ZDJĘCIA].

Przez czas trwania pikniku udało się zebrać dokładnie 9470 zł i 87 groszy oraz 10 euro. Na tym jednak nie koniec zbiórki, bo w całym Kościanie w różnych punktach rozmieszczone są aż 64 puszki, do których można wrzucać datki. Podliczenie kwot z puszek nastąpi pod koniec bieżącego tygodnia.

Bardzo liczymy na to, że do puszek wpadnie jeszcze pokaźna kwota. Ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego wyniku. Przede wszystkim cieszymy się, że mimo długiego weekendu tyle osób nas wsparło, zarówno mieszkańców, jak i organizacji i instytucji z Urzędem Miasta na czele – mówi Ewelina Lemańska-Fryder, jedna z głównych organizatorek wydarzenia.

Organizatorzy mają także cichą nadzieję, że to właśnie wpłata pochodząca ze zbiórki w Kościanie na konto Marysi przyczyni się do tego, że łączna kwota przekroczy 2 mln zł. – Pierwszy milion padł po organizowanej przez nas akcji „Bal Gorących Serc”, może więc i tym razem nasza wpłata spowoduje zmianę pierwszej cyferki z jedynki na dwójkępodkreśla pani Ewelina.

Do drugiego miliona brakuje już bardzo niewiele, ale po osiągnięciu tej kwoty wciąż potrzebnych będzie jeszcze aż 7 milionów zł na lek dla Marysi. Wpłat można dokonywać poprzez stronę: www.siepomaga.pl.